Drewno z recyklingu i meble w stylu loftowym | PRODUKT EKSKLUZYWNY CZY BANAŁ?

Dlaczego drewno z odzysku? – tłumaczy Oskar Dobek, projektant kolekcji z blatami z drewna z recyklingu.

Jeżeli chodzi o drewno odzyskiwane to jego najważniejszą cechą, nadającą tak pożądaną nutę ekskluzywności, jest fakt, że nie jest ono, jako materiał produkcyjny, dostępne w nieograniczonych ilościach. Jest to materiał, bardzo limitowany pod kątem jego dostępności, ale także dodatkowo wymagający. Potrzebuje szczególnej obróbki pod wieloma względami i to właśnie czyni z niego pożądany, a wręcz ekskluzywny produkt. 

Tutaj bez wątpienia najważniejszym tematem jest kwestia bezpieczeństwa i aspektu zdrowotnego użytkowania takiego drewna. Jako że jest to materiał w zasadzie konstrukcyjny, niejednokrotnie przez wiele lat narażone było na przeróżne niekorzystne czynniki — warunki atmosferyczne, środki chemiczne, być może również na grzyby czy pleśń.

Jednak w naszej pracowni — dzięki doświadczeniu osób, które zajmują się u nas obróbką tego typu drewna — możemy śmiało powiedzieć, że jest ono materiałem pięknym, niosącym za sobą bardzo ciekawy ładunek emocjonalny i będącym jednocześnie zupełnie bezpiecznym w używaniu.

Ja, osobiście użytkuję meble wykonane z desek odzyskiwanych i powiem szczerze, że śmiało mógłbym z nich nawet zjeść posiłek podany prosto na powierzchni stołu. Posiadam je już wiele lat i absolutnie nic nie mogę zarzucić trwałości czy parametrom użytkowym oraz aspektom bezpieczeństwa tego drewna, ponieważ jest odpowiednio przetworzone, zadbane i sprawuje się doskonale. 

Żeby tak się stało, musi zostać poddane odpowiedniej obróbce oraz być bardzo dokładnie wyselekcjonowane przez specjalistów, którzy miesiącami, czy nawet latami, zbierali wiedzę na temat tego, jak należy się obchodzić z takim drewnem. A mówimy tutaj o bardzo różnych formach obróbki takiego materiału.

W większości przypadków takie drewno jest solidnie oczyszczane, niejednokrotnie zupełnie usuwana jest warstwa, która może zawierać jakieś nieprzyjemne zabrudzenia lub zapachy. Czasem trafi się materiał w tak dobrym stanie, że wystarczy jedynie odpowiednie zabezpieczenie powierzchni — a więc jej zamknięcie, czy polakierowanie wieloma warstwami lakieru. Dzieje się tak jednak tylko wtedy, gdy jest ono w doskonałym stanie technicznym.

Ogólnie rzecz biorąc, nasze produkty pokrywane są autorską mieszanką powłok wykończeniowych — bardzo różnych — które gwarantują osiągnięcie zamierzonego efektu.

Rolą naszej firmy jest, aby nabywcy naszych projektów — nasi klienci — mogli swobodnie kupować piękne meble absolutnie bez żadnych obaw. Ze świadomością, że wykwalifikowany zespół mający dużą wiedzę i odpowiedni know-how już się nimi zajął. I mogę stwierdzić, że doskonale nam to wychodzi.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.